jquery-mobile-datebox - en to ar_SA translation catalogue (59 entries)

note: POSIX sytle date format for returned dates
en: %Y-%m-%d
ar_SA: %d/%m/%Y

note: Field order for date input (m=month, d=day, y=year)
en: 'm', 'd', 'y'
ar_SA: 'd','m','y'

note: Abbreviation for the month 'April'
en: Apr
ar_SA: 4

en: April
ar_SA: إبريل

note: Abbreviation for the month 'August'
en: Aug
ar_SA: 8

en: August
ar_SA: أغسطس

en: Day
ar_SA: يوم

en: Days
ar_SA: أيام

note: Abbreviation for the month 'December'
en: Dec
ar_SA: 12

en: December
ar_SA: ديسمبر

note: Abbreviation for the month 'February'
en: Feb
ar_SA: 2

en: February
ar_SA: فبراير

note: Abbreviation for the day 'Friday'
en: Fr
ar_SA: الجمعة

en: Friday
ar_SA: الجمعة

en: Hours
ar_SA: ساعة

note: Abbreviation for the month 'January'
en: Jan
ar_SA: 1

en: January
ar_SA: يناير

note: Abreviation for the month 'July'
en: Jul
ar_SA: 7

en: July
ar_SA: يولية

en: Jump to Today
ar_SA: القفز إلى اليوم

note: Abbreviation for the month 'June'
en: Jun
ar_SA: 6

en: June
ar_SA: يونية

note: Abbreviation for the month 'March'
en: Mar
ar_SA: 3

en: March
ar_SA: مارس

note: Abbreviation for the month 'May'
en: Ma
ar_SA: 5

en: May
ar_SA: مايو

en: Minutes
ar_SA: دقيقة

note: Abbreviation for the day 'Monday'
en: Mo
ar_SA: الاثنين

en: Monday
ar_SA: دوشنبه

en: Next Month
ar_SA: التالي

note: Abbreviation for the month 'November'
en: Nov
ar_SA: 11

en: November
ar_SA: نوفمبر

note: Abbreviation for the month 'October'
en: Oct
ar_SA: 10

en: October
ar_SA: أكتوبر

en: Open Date Picker
ar_SA: فتح منتقي التاريخ

en: Previous Month
ar_SA: السابق

note: Abbreviation for the day 'Saturday'
en: Sa
ar_SA: السبت

en: Saturday
ar_SA: السبت

en: Seconds
ar_SA: ثانية

note: Abbreviation for the month 'September'
en: Sep
ar_SA: 9

en: September
ar_SA: سبتمبر

en: Set Date
ar_SA: تعيين تاريخ

en: Choose Date
ar_SA: اختر التاريخ

en: Set Duration
ar_SA: تعيين المدة

en: Set Time
ar_SA: ضبط الوقت

en: Choose Time
ar_SA: انتخاب زمان

note: Abbreviation for the day 'Sunday'
en: Su
ar_SA: الأحد

en: Sunday
ar_SA: الأحد

note: Abbreviation for the day 'Thursday'
en: Th
ar_SA: الخميس

en: Thursday
ar_SA: الخميس

note: Abbreviation for the day 'Tuesday'
en: Tu
ar_SA: الثلاثاء

en: Tuesday
ar_SA: الثلاثاء

note: Abbreviation for the day 'Wednesday'
en: We
ar_SA: الاربعاء

en: Wednesday
ar_SA: الاربعاء

note: Set to "true" if this language uses the Arabic/Indic numerals (not 1,2,3...)
en: false1
ar_SA: true

note: Set to "true" if this language runs Right->to->Left
en: false2
ar_SA: true

en: Clear
ar_SA: واضحة

en: Other Dates
ar_SA: تواريخ أخرى

note: Header format for calendar mode (usually Month Year)
en: Jump to Tomorrow
ar_SA: القفز إلى الغد
