jquery-mobile-datebox - en to ca_ES translation catalogue (55 entries)

note: POSIX sytle date format for returned dates
en: %Y-%m-%d
ca_ES: %d/%m/%y

note: Field order for date input (m=month, d=day, y=year)
en: 'm', 'd', 'y'
ca_ES: 'd','m','y'

note: Abbreviation for the month 'April'
en: Apr
ca_ES: Abr

en: April
ca_ES: Abril

note: Abbreviation for the month 'August'
en: Aug
ca_ES: Ag

en: August
ca_ES: Agost

en: Day
ca_ES: Dia

en: Days
ca_ES: Dies

note: Abbreviation for the month 'December'
en: Dec
ca_ES: Des

en: December
ca_ES: Desembre

en: February
ca_ES: Febrer

note: Abbreviation for the day 'Friday'
en: Fr
ca_ES: Dv

en: Friday
ca_ES: Divendres

en: Hours
ca_ES: Hores

note: Abbreviation for the month 'January'
en: Jan
ca_ES: Gen

en: January
ca_ES: Gener

en: July
ca_ES: Juliol

en: Jump to Today
ca_ES: Vés a avui

note: Abbreviation for the month 'June'
en: Jun
ca_ES: Juny

en: June
ca_ES: Juny

note: Abbreviation for the month 'March'
en: Mar
ca_ES: Març

en: March
ca_ES: Març

note: Abbreviation for the month 'May'
en: Ma
ca_ES: Maig

en: May
ca_ES: Maig

en: Minutes
ca_ES: Minuts

note: Abbreviation for the day 'Monday'
en: Mo
ca_ES: Dl

en: Monday
ca_ES: Dilluns

en: Next Month
ca_ES: Següent

en: November
ca_ES: Novembre

en: October
ca_ES: Octubre

en: Open Date Picker
ca_ES: Selector de la data obert

en: Previous Month
ca_ES: Anterior

note: Abbreviation for the day 'Saturday'
en: Sa
ca_ES: Ds

en: Saturday
ca_ES: Dissabte

en: Seconds
ca_ES: Segons

note: Abbreviation for the month 'September'
en: Sep
ca_ES: Set

en: September
ca_ES: Setembre

en: Set Date
ca_ES: Tanca

en: Choose Date
ca_ES: Tria la data

en: Set Duration
ca_ES: Tanca

en: Set Time
ca_ES: Tanca

en: Choose Time
ca_ES: Esculli temps

note: Abbreviation for the day 'Sunday'
en: Su
ca_ES: Dg

en: Sunday
ca_ES: Diumenge

note: Abbreviation for the day 'Thursday'
en: Th
ca_ES: Dj

en: Thursday
ca_ES: Dijous

note: Abbreviation for the day 'Tuesday'
en: Tu
ca_ES: Dt

en: Tuesday
ca_ES: Dimarts

note: Abbreviation for the day 'Wednesday'
en: We
ca_ES: Dc

en: Wednesday
ca_ES: Dimecres

note: Set to "true" if this language uses the Arabic/Indic numerals (not 1,2,3...)
en: false1
ca_ES: false

note: Set to "true" if this language runs Right->to->Left
en: false2
ca_ES: false

en: Clear
ca_ES: Clar

en: Other Dates
ca_ES: Altres Dates

note: Header format for calendar mode (usually Month Year)
en: Jump to Tomorrow
ca_ES: Saltar per demà
