jquery-mobile-datebox - en to cs_CZ translation catalogue (60 entries)

note: POSIX sytle date format for returned dates
en: %Y-%m-%d
cs_CZ: %d.%m.%Y

note: Field order for date input (m=month, d=day, y=year)
en: 'm', 'd', 'y'
cs_CZ: 'd','m','y'

note: Abbreviation for the month 'April'
en: Apr
cs_CZ: Dub

en: April
cs_CZ: Duben

note: Abbreviation for the month 'August'
en: Aug
cs_CZ: Srp

en: August
cs_CZ: Srpen

en: Day
cs_CZ: Den

en: Days
cs_CZ: Dny

note: Abbreviation for the month 'December'
en: Dec
cs_CZ: Pro

en: December
cs_CZ: Prosinec

note: Abbreviation for the month 'February'
en: Feb
cs_CZ: Úno

en: February
cs_CZ: Únor

note: Abbreviation for the day 'Friday'
en: Fr
cs_CZ: Pá

en: Friday
cs_CZ: Pátek

en: Hours
cs_CZ: Hodin

note: Abbreviation for the month 'January'
en: Jan
cs_CZ: Led

en: January
cs_CZ: Leden

note: Abreviation for the month 'July'
en: Jul
cs_CZ: Čvc

en: July
cs_CZ: Červenec

en: Jump to Today
cs_CZ: Nyní

note: Abbreviation for the month 'June'
en: Jun
cs_CZ: Čer

en: June
cs_CZ: Červen

note: Abbreviation for the month 'March'
en: Mar
cs_CZ: Bře

en: March
cs_CZ: Březen

note: Abbreviation for the month 'May'
en: Ma
cs_CZ: Kvě

en: May
cs_CZ: Květen

en: Minutes
cs_CZ: Minut

note: Abbreviation for the day 'Monday'
en: Mo
cs_CZ: Po

en: Monday
cs_CZ: Pondělí

en: Next Month
cs_CZ: Později

note: Abbreviation for the month 'November'
en: Nov
cs_CZ: Lis

en: November
cs_CZ: Listopad

note: Abbreviation for the month 'October'
en: Oct
cs_CZ: Říj

en: October
cs_CZ: Říjen

en: Open Date Picker
cs_CZ: Otevřít výběr data

en: Previous Month
cs_CZ: Dříve

note: Abbreviation for the day 'Saturday'
en: Sa
cs_CZ: So

en: Saturday
cs_CZ: Sobota

en: Seconds
cs_CZ: Sekundy

note: Abbreviation for the month 'September'
en: Sep
cs_CZ: Zář

en: September
cs_CZ: Září

en: Set Date
cs_CZ: Nastavit datum

en: Choose Date
cs_CZ: Zvolte datum

en: Set Duration
cs_CZ: Nastavit dobu trvání

en: Set Time
cs_CZ: Nastavit čas

en: Choose Time
cs_CZ: Zvolte čas

note: Abbreviation for the day 'Sunday'
en: Su
cs_CZ: Ne

en: Sunday
cs_CZ: Neděle

note: Abbreviation for the day 'Thursday'
en: Th
cs_CZ: Čt

en: Thursday
cs_CZ: Čtvrtek

note: Abbreviation for the day 'Tuesday'
en: Tu
cs_CZ: Út

en: Tuesday
cs_CZ: Úterý

note: Abbreviation for the day 'Wednesday'
en: We
cs_CZ: St

en: Wednesday
cs_CZ: Středa

note: Set to "true" if this language uses the Arabic/Indic numerals (not 1,2,3...)
en: false1
cs_CZ: false

note: Set to "true" if this language runs Right->to->Left
en: false2
cs_CZ: false

note: Set to the start day of the calendar (0=Sunday)
en: 0
cs_CZ: 1

en: Clear
cs_CZ: Vymazat

en: Other Dates
cs_CZ: Další termíny

note: Header format for calendar mode (usually Month Year)
en: Jump to Tomorrow
cs_CZ: Přejít na zítřek
