jquery-mobile-datebox - en to es_ES translation catalogue (53 entries)

note: POSIX style date format for header
en: %A, %B %-d, %Y
es_ES: %A, %-d %B, %Y

note: POSIX sytle date format for returned dates
en: %Y-%m-%d
es_ES: %d/%m/%Y

note: Field order for date input (m=month, d=day, y=year)
en: 'm', 'd', 'y'
es_ES: 'd','m','y'

note: Abbreviation for the month 'April'
en: Apr
es_ES: Abr

en: April
es_ES: Abril

note: Abbreviation for the month 'August'
en: Aug
es_ES: Ago

en: August
es_ES: Agosto

en: Day
es_ES: Día

en: Days
es_ES: Días

note: Abbreviation for the month 'December'
en: Dec
es_ES: Dic

en: December
es_ES: Diciembre

en: February
es_ES: Febrero

note: Abbreviation for the day 'Friday'
en: Fr
es_ES: Vi

en: Friday
es_ES: Viernes

en: Hours
es_ES: Horas

note: Abbreviation for the month 'January'
en: Jan
es_ES: Ene

en: January
es_ES: Enero

en: July
es_ES: Julio

en: Jump to Today
es_ES: Hoy

en: June
es_ES: Junio

en: March
es_ES: Marzo

note: Abbreviation for the month 'May'
en: Ma
es_ES: May

en: May
es_ES: Mayo

en: Minutes
es_ES: Minutos

note: Abbreviation for the day 'Monday'
en: Mo
es_ES: Lu

en: Monday
es_ES: Lunes

en: Next Month
es_ES: Mes Próximo

en: November
es_ES: Noviembre

en: October
es_ES: Octubre

en: Open Date Picker
es_ES: Abrir El Calendario

en: Previous Month
es_ES: Mes Anterior

en: Saturday
es_ES: Sábado

en: Seconds
es_ES: Segundos

en: September
es_ES: Septiembre

en: Set Date
es_ES: Guardar Fecha

en: Choose Date
es_ES: Elija fecha

en: Set Duration
es_ES: Guardar Duración

en: Set Time
es_ES: Guardar Hora

en: Choose Time
es_ES: Elegir Hora

note: Abbreviation for the day 'Sunday'
en: Su
es_ES: Do

en: Sunday
es_ES: Domingo

note: Abbreviation for the day 'Thursday'
en: Th
es_ES: Ju

en: Thursday
es_ES: Jueves

note: Abbreviation for the day 'Tuesday'
en: Tu
es_ES: Ma

en: Tuesday
es_ES: Martes

note: Abbreviation for the day 'Wednesday'
en: We
es_ES: Mi

en: Wednesday
es_ES: Miércoles

note: Set to "true" if this language uses the Arabic/Indic numerals (not 1,2,3...)
en: false1
es_ES: false

note: Set to "true" if this language runs Right->to->Left
en: false2
es_ES: false

en: Clear
es_ES: Borrar

en: %k:%M
es_ES: %l:%M %p

en: Other Dates
es_ES: Otras fechas

note: Header format for calendar mode (usually Month Year)
en: Jump to Tomorrow
es_ES: Saltar al mañana
