jquery-mobile-datebox - en to lt_LT translation catalogue (58 entries)

note: Field order for date input (m=month, d=day, y=year)
en: 'm', 'd', 'y'
lt_LT: 'y', 'm', 'd'

note: Abbreviation for the month 'April'
en: Apr
lt_LT: Bal

en: April
lt_LT: Balandis

note: Abbreviation for the month 'August'
en: Aug
lt_LT: Rug

en: August
lt_LT: Rugpjūtis

en: Day
lt_LT: Diena

en: Days
lt_LT: Dienos

note: Abbreviation for the month 'December'
en: Dec
lt_LT: Gru

en: December
lt_LT: Gruodis

note: Abbreviation for the month 'February'
en: Feb
lt_LT: Vas

en: February
lt_LT: Vasaris

note: Abbreviation for the day 'Friday'
en: Fr
lt_LT: Pn

en: Friday
lt_LT: Penktadienis

en: Hours
lt_LT: Valandos

note: Abbreviation for the month 'January'
en: Jan
lt_LT: Sau

en: January
lt_LT: Sausis

note: Abreviation for the month 'July'
en: Jul
lt_LT: Lie

en: July
lt_LT: Liepa

en: Jump to Today
lt_LT: Šiandiena

note: Abbreviation for the month 'June'
en: Jun
lt_LT: Bir

en: June
lt_LT: Birželis

note: Abbreviation for the month 'March'
en: Mar
lt_LT: Kov

en: March
lt_LT: Kovas

note: Abbreviation for the month 'May'
en: Ma
lt_LT: Geg

en: May
lt_LT: Gegužė

en: Minutes
lt_LT: Minutės

note: Abbreviation for the day 'Monday'
en: Mo
lt_LT: Pr

en: Monday
lt_LT: Pirmadienis

en: Next Month
lt_LT: Atgal

note: Abbreviation for the month 'November'
en: Nov
lt_LT: Lap

en: November
lt_LT: Lapkritis

note: Abbreviation for the month 'October'
en: Oct
lt_LT: Spa

en: October
lt_LT: Spalis

en: Open Date Picker
lt_LT: Atidaryti datos parinkiklis

en: Previous Month
lt_LT: Pirmyn

note: Abbreviation for the day 'Saturday'
en: Sa
lt_LT: Ss

en: Saturday
lt_LT: Šeštadienis

en: Seconds
lt_LT: Sekundeės

note: Abbreviation for the month 'September'
en: Sep
lt_LT: Rgs

en: September
lt_LT: Rugsėjis

en: Set Date
lt_LT: Data

en: Choose Date
lt_LT: Pasirinkti datą

en: Set Duration
lt_LT: Trukmė

en: Set Time
lt_LT: Laikas

en: Choose Time
lt_LT: Pasirinkite laiko

note: Abbreviation for the day 'Sunday'
en: Su
lt_LT: Sk

en: Sunday
lt_LT: Sekmadienis

note: Abbreviation for the day 'Thursday'
en: Th
lt_LT: Kt

en: Thursday
lt_LT: Ketvirtadienis

note: Abbreviation for the day 'Tuesday'
en: Tu
lt_LT: An

en: Tuesday
lt_LT: Antradienis

note: Abbreviation for the day 'Wednesday'
en: We
lt_LT: Tr

en: Wednesday
lt_LT: Trečiadienis

note: Set to "true" if this language uses the Arabic/Indic numerals (not 1,2,3...)
en: false1
lt_LT: false

note: Set to "true" if this language runs Right->to->Left
en: false2
lt_LT: false

en: Clear
lt_LT: Aiškus

en: Other Dates
lt_LT: Kitas datas

note: Header format for calendar mode (usually Month Year)
en: Jump to Tomorrow
lt_LT: Peršokti į rytoj
