jquery-mobile-datebox - en to no_NO translation catalogue (46 entries)

note: POSIX sytle date format for returned dates
en: %Y-%m-%d
no_NO: %m/%d/%Y

note: Field order for date input (m=month, d=day, y=year)
en: 'm', 'd', 'y'
no_NO: 'd','m','y'

en: Day
no_NO: Dag

en: Days
no_NO: Dager

note: Abbreviation for the month 'December'
en: Dec
no_NO: Des

en: December
no_NO: Desember

en: February
no_NO: Februar

note: Abbreviation for the day 'Friday'
en: Fr
no_NO: Fre

en: Friday
no_NO: Fredag

en: Hours
no_NO: Timer

en: January
no_NO: Januar

en: July
no_NO: Juli

en: Jump to Today
no_NO: Gå til dagens dato

en: June
no_NO: Juni

en: March
no_NO: Mars

note: Abbreviation for the month 'May'
en: Ma
no_NO: Mai

en: May
no_NO: Mai

en: Minutes
no_NO: Minutter

note: Abbreviation for the day 'Monday'
en: Mo
no_NO: Man

en: Monday
no_NO: Mandag

en: Next Month
no_NO: Neste måned

note: Abbreviation for the month 'October'
en: Oct
no_NO: Okt

en: October
no_NO: Oktober

en: Open Date Picker
no_NO: Åpne datovelger

en: Previous Month
no_NO: Forrige måned

note: Abbreviation for the day 'Saturday'
en: Sa
no_NO: Lør

en: Saturday
no_NO: Lørdag

en: Seconds
no_NO: Sekunder

en: Set Date
no_NO: Velg dato

en: Choose Date
no_NO: Velg dato

en: Set Duration
no_NO: Velg varighet

en: Set Time
no_NO: Velg tidspunkt

en: Choose Time
no_NO: Velg tidspunkt

note: Abbreviation for the day 'Sunday'
en: Su
no_NO: Søn

en: Sunday
no_NO: Søndag

note: Abbreviation for the day 'Thursday'
en: Th
no_NO: Tors

en: Thursday
no_NO: Torsdag

note: Abbreviation for the day 'Tuesday'
en: Tu
no_NO: Tirs

en: Tuesday
no_NO: Tirsdag

note: Abbreviation for the day 'Wednesday'
en: We
no_NO: Ons

en: Wednesday
no_NO: Onsdag

note: Set to "true" if this language uses the Arabic/Indic numerals (not 1,2,3...)
en: false1
no_NO: false

note: Set to "true" if this language runs Right->to->Left
en: false2
no_NO: false

en: Clear
no_NO: Klart

en: Other Dates
no_NO: Andre datoer

note: Header format for calendar mode (usually Month Year)
en: Jump to Tomorrow
no_NO: Hoppe til i morgen
