jquery-mobile-datebox - en to pl_PL translation catalogue (57 entries)

note: Field order for date input (m=month, d=day, y=year)
en: 'm', 'd', 'y'
pl_PL: 'd','m','y'

note: Abbreviation for the month 'April'
en: Apr
pl_PL: Kwi

en: April
pl_PL: Kwiecień

note: Abbreviation for the month 'August'
en: Aug
pl_PL: Sie

en: August
pl_PL: Sierpień

en: Day
pl_PL: Dzień

en: Days
pl_PL: Dni

note: Abbreviation for the month 'December'
en: Dec
pl_PL: Gru

en: December
pl_PL: Grudzień

note: Abbreviation for the month 'February'
en: Feb
pl_PL: Lut

en: February
pl_PL: Luty

note: Abbreviation for the day 'Friday'
en: Fr
pl_PL: Pt

en: Friday
pl_PL: Piątek

en: Hours
pl_PL: Godziny

note: Abbreviation for the month 'January'
en: Jan
pl_PL: Sty

en: January
pl_PL: Styczeń

note: Abreviation for the month 'July'
en: Jul
pl_PL: Lip

en: July
pl_PL: Lipiec

en: Jump to Today
pl_PL: Dzisiaj

note: Abbreviation for the month 'June'
en: Jun
pl_PL: Cze

en: June
pl_PL: Czerwiec

en: March
pl_PL: Marzec

note: Abbreviation for the month 'May'
en: Ma
pl_PL: Maj

en: May
pl_PL: Maj

en: Minutes
pl_PL: Minuty

note: Abbreviation for the day 'Monday'
en: Mo
pl_PL: Pn

en: Monday
pl_PL: Poniedziałek

en: Next Month
pl_PL: Następny miesiąc

note: Abbreviation for the month 'November'
en: Nov
pl_PL: Lis

en: November
pl_PL: Listopad

note: Abbreviation for the month 'October'
en: Oct
pl_PL: Paź

en: October
pl_PL: Październik

en: Open Date Picker
pl_PL: Otwórz wybór daty

en: Previous Month
pl_PL: Poprzedni miesiąc

note: Abbreviation for the day 'Saturday'
en: Sa
pl_PL: Sb

en: Saturday
pl_PL: Sobota

en: Seconds
pl_PL: Sekundy

note: Abbreviation for the month 'September'
en: Sep
pl_PL: Wrz

en: September
pl_PL: Wrzesień

en: Set Date
pl_PL: Ustaw datę

en: Choose Date
pl_PL: Wybierz datę

en: Set Duration
pl_PL: Ustaw okres

en: Set Time
pl_PL: Ustaw godzinę

en: Choose Time
pl_PL: Wybierz czas

note: Abbreviation for the day 'Sunday'
en: Su
pl_PL: Nd

en: Sunday
pl_PL: Niedziela

note: Abbreviation for the day 'Thursday'
en: Th
pl_PL: Cz

en: Thursday
pl_PL: Czwartek

note: Abbreviation for the day 'Tuesday'
en: Tu
pl_PL: Wt

en: Tuesday
pl_PL: Wtorek

note: Abbreviation for the day 'Wednesday'
en: We
pl_PL: Śr

en: Wednesday
pl_PL: Środa

note: Set to "true" if this language uses the Arabic/Indic numerals (not 1,2,3...)
en: false1
pl_PL: false

note: Set to "true" if this language runs Right->to->Left
en: false2
pl_PL: false

en: Clear
pl_PL: Wyczyść

en: Other Dates
pl_PL: Inne daty

note: Header format for calendar mode (usually Month Year)
en: Jump to Tomorrow
pl_PL: Skok do jutra
