jquery-mobile-datebox - en to sl_SI translation catalogue (49 entries)

note: POSIX style date format for header
en: %A, %B %-d, %Y
sl_SI: %A, %-d. %B %Y

note: POSIX sytle date format for returned dates
en: %Y-%m-%d
sl_SI: %-d.%-m.%Y

note: Field order for date input (m=month, d=day, y=year)
en: 'm', 'd', 'y'
sl_SI: 'd','m','y'

note: Abbreviation for the month 'August'
en: Aug
sl_SI: Avg

en: August
sl_SI: Avgust

en: Day
sl_SI: Dan

en: Days
sl_SI: Dni

en: February
sl_SI: Februar

note: Abbreviation for the day 'Friday'
en: Fr
sl_SI: Pe

en: Friday
sl_SI: Petek

en: Hours
sl_SI: Ur

en: January
sl_SI: Januar

en: July
sl_SI: Julij

en: Jump to Today
sl_SI: Danes

en: June
sl_SI: Junij

en: March
sl_SI: Marec

note: Abbreviation for the month 'May'
en: Ma
sl_SI: Maj

en: May
sl_SI: Maj

en: Minutes
sl_SI: Minut

note: Abbreviation for the day 'Monday'
en: Mo
sl_SI: Po

en: Monday
sl_SI: Ponedeljek

en: Next Month
sl_SI: Naslednji mesec

note: Abbreviation for the month 'October'
en: Oct
sl_SI: Okt

en: October
sl_SI: Oktober

en: Open Date Picker
sl_SI: Izberi datum

en: Previous Month
sl_SI: Predhodni mesec

note: Abbreviation for the day 'Saturday'
en: Sa
sl_SI: So

en: Saturday
sl_SI: Sobota

en: Seconds
sl_SI: Sekund

en: Set Date
sl_SI: Nastavi datum

en: Choose Date
sl_SI: Izberi datum

en: Set Duration
sl_SI: Nastavi trajanje

en: Set Time
sl_SI: Nastavi čas

en: Choose Time
sl_SI: Izberi čas

note: Abbreviation for the day 'Sunday'
en: Su
sl_SI: Ne

en: Sunday
sl_SI: Nedelja

note: Abbreviation for the day 'Thursday'
en: Th
sl_SI: Če

en: Thursday
sl_SI: Četrtek

note: Abbreviation for the day 'Tuesday'
en: Tu
sl_SI: To

en: Tuesday
sl_SI: Torek

note: Abbreviation for the day 'Wednesday'
en: We
sl_SI: Sr

en: Wednesday
sl_SI: Sreda

note: Set to "true" if this language uses the Arabic/Indic numerals (not 1,2,3...)
en: false1
sl_SI: false

note: Set to "true" if this language runs Right->to->Left
en: false2
sl_SI: false

note: Set to the start day of the calendar (0=Sunday)
en: 0
sl_SI: 1

en: Clear
sl_SI: Počisti

en: %k:%M
sl_SI: %H:%M

en: Other Dates
sl_SI: Drugi datumi

note: Header format for calendar mode (usually Month Year)
en: Jump to Tomorrow
sl_SI: Jutri
