jquery-mobile-datebox - en to sr_SP translation catalogue (59 entries)

note: POSIX sytle date format for returned dates
en: %Y-%m-%d
sr_SP: %d/%m/%Y

note: Field order for date input (m=month, d=day, y=year)
en: 'm', 'd', 'y'
sr_SP: 'd','m','y'

note: Abbreviation for the month 'April'
en: Apr
sr_SP: Апр

en: April
sr_SP: Април

note: Abbreviation for the month 'August'
en: Aug
sr_SP: Авг

en: August
sr_SP: Август

en: Day
sr_SP: дан

en: Days
sr_SP: дана

note: Abbreviation for the month 'December'
en: Dec
sr_SP: Дец

en: December
sr_SP: Децембар

note: Abbreviation for the month 'February'
en: Feb
sr_SP: Феб

en: February
sr_SP: Фебруар

note: Abbreviation for the day 'Friday'
en: Fr
sr_SP: Пет

en: Friday
sr_SP: Петак

en: Hours
sr_SP: сат

note: Abbreviation for the month 'January'
en: Jan
sr_SP: Јан

en: January
sr_SP: Јануар

note: Abreviation for the month 'July'
en: Jul
sr_SP: Јул

en: July
sr_SP: Јул

en: Jump to Today
sr_SP: Данас

note: Abbreviation for the month 'June'
en: Jun
sr_SP: Јун

en: June
sr_SP: Јун

note: Abbreviation for the month 'March'
en: Mar
sr_SP: Мар

en: March
sr_SP: Март

note: Abbreviation for the month 'May'
en: Ma
sr_SP: Мај

en: May
sr_SP: Мај

en: Minutes
sr_SP: минута

note: Abbreviation for the day 'Monday'
en: Mo
sr_SP: Пон

en: Monday
sr_SP: Понедељак

en: Next Month
sr_SP: следећи

note: Abbreviation for the month 'November'
en: Nov
sr_SP: Нов

en: November
sr_SP: Новембар

note: Abbreviation for the month 'October'
en: Oct
sr_SP: Окт

en: October
sr_SP: Октобар

en: Open Date Picker
sr_SP: Отворите Цонтрол

en: Previous Month
sr_SP: Претходна

note: Abbreviation for the day 'Saturday'
en: Sa
sr_SP: Суб

en: Saturday
sr_SP: Субота

en: Seconds
sr_SP: секунди

note: Abbreviation for the month 'September'
en: Sep
sr_SP: Сеп

en: September
sr_SP: Септембар

en: Set Date
sr_SP: Затвори

en: Choose Date
sr_SP: Изаберите датум

en: Set Duration
sr_SP: Затвори

en: Set Time
sr_SP: Затвори

en: Choose Time
sr_SP: Одаберите време

note: Abbreviation for the day 'Sunday'
en: Su
sr_SP: Нед

en: Sunday
sr_SP: Недеља

note: Abbreviation for the day 'Thursday'
en: Th
sr_SP: Чет

en: Thursday
sr_SP: Четвртак

note: Abbreviation for the day 'Tuesday'
en: Tu
sr_SP: Уто

en: Tuesday
sr_SP: Уторак

note: Abbreviation for the day 'Wednesday'
en: We
sr_SP: Сре

en: Wednesday
sr_SP: Среда

note: Set to "true" if this language uses the Arabic/Indic numerals (not 1,2,3...)
en: false1
sr_SP: false

note: Set to "true" if this language runs Right->to->Left
en: false2
sr_SP: false

en: Clear
sr_SP: Обриши

en: Other Dates
sr_SP: Остали датуми

note: Header format for calendar mode (usually Month Year)
en: Jump to Tomorrow
sr_SP: Скочи на Томорров
