jquery-mobile-datebox - en to sv_SE translation catalogue (42 entries)

note: Field order for date input (m=month, d=day, y=year)
en: 'm', 'd', 'y'
sv_SE: 'y','m','d'

en: August
sv_SE: Augusti

en: Day
sv_SE: Dag

en: Days
sv_SE: Dagar

en: February
sv_SE: Februari

en: Friday
sv_SE: Fredag

en: Hours
sv_SE: Timmar

en: January
sv_SE: Januari

en: Jump to Today
sv_SE: Gå till idag

en: June
sv_SE: Juni

en: March
sv_SE: Mars

note: Abbreviation for the month 'May'
en: Ma
sv_SE: Maj

en: May
sv_SE: Maj

en: Minutes
sv_SE: Minuter

note: Abbreviation for the day 'Monday'
en: Mo
sv_SE: Må

en: Monday
sv_SE: Måndag

en: Next Month
sv_SE: Nästa månad

note: Abbreviation for the month 'October'
en: Oct
sv_SE: Okt

en: October
sv_SE: Oktober

en: Open Date Picker
sv_SE: Öppna datumväljare

en: Previous Month
sv_SE: Föregående månad

note: Abbreviation for the day 'Saturday'
en: Sa
sv_SE: Lö

en: Saturday
sv_SE: Lördag

en: Seconds
sv_SE: Sekunder

en: Set Date
sv_SE: Välj datum

en: Choose Date
sv_SE: Välj datum

en: Set Duration
sv_SE: Välj varaktighet

en: Set Time
sv_SE: Välj tid

en: Choose Time
sv_SE: Välj tid

note: Abbreviation for the day 'Sunday'
en: Su
sv_SE: Sö

en: Sunday
sv_SE: Söndag

note: Abbreviation for the day 'Thursday'
en: Th
sv_SE: To

en: Thursday
sv_SE: Torsdag

note: Abbreviation for the day 'Tuesday'
en: Tu
sv_SE: Ti

en: Tuesday
sv_SE: Tisdag

note: Abbreviation for the day 'Wednesday'
en: We
sv_SE: On

en: Wednesday
sv_SE: Onsdag

note: Set to "true" if this language uses the Arabic/Indic numerals (not 1,2,3...)
en: false1
sv_SE: false

note: Set to "true" if this language runs Right->to->Left
en: false2
sv_SE: false

en: Clear
sv_SE: Töm

en: Other Dates
sv_SE: Andra datum

note: Header format for calendar mode (usually Month Year)
en: Jump to Tomorrow
sv_SE: Hoppa till i morgon
