jquery-mobile-datebox - en to th_TH translation catalogue (60 entries)

note: POSIX style date format for header
en: %A, %B %-d, %Y
th_TH: วัน%Aที่ %-d %B %Y

note: POSIX sytle date format for returned dates
en: %Y-%m-%d
th_TH: %d/%m/%Y

note: Field order for date input (m=month, d=day, y=year)
en: 'm', 'd', 'y'
th_TH: 'd','m','y'

note: Abbreviation for the month 'April'
en: Apr
th_TH: ม.ย.

en: April
th_TH: เมษายน

note: Abbreviation for the month 'August'
en: Aug
th_TH: ส.ค.

en: August
th_TH: สิงหาคม

en: Day
th_TH: วัน

en: Days
th_TH: วัน

note: Abbreviation for the month 'December'
en: Dec
th_TH: ธ.ค.

en: December
th_TH: ธันวาคม

note: Abbreviation for the month 'February'
en: Feb
th_TH: ก.พ.

en: February
th_TH: กุมภาพันธ์

note: Abbreviation for the day 'Friday'
en: Fr
th_TH: ศ

en: Friday
th_TH: ศุกร์

en: Hours
th_TH: ชั่วโมง

note: Abbreviation for the month 'January'
en: Jan
th_TH: ม.ค.

en: January
th_TH: มกราคม

note: Abreviation for the month 'July'
en: Jul
th_TH: ก.ค.

en: July
th_TH: กรกฎาคม

en: Jump to Today
th_TH: กลับไปวันนี้

note: Abbreviation for the month 'June'
en: Jun
th_TH: มิ.ย.

en: June
th_TH: มิถุนายน

note: Abbreviation for the month 'March'
en: Mar
th_TH: มี.ค.

en: March
th_TH: มีนาคม

note: Abbreviation for the month 'May'
en: Ma
th_TH: พ.ค.

en: May
th_TH: พฤษภาคม

en: Minutes
th_TH: นาที

note: Abbreviation for the day 'Monday'
en: Mo
th_TH: จ

en: Monday
th_TH: จันทร์

en: Next Month
th_TH: เดือนต่อไป

note: Abbreviation for the month 'November'
en: Nov
th_TH: พ.ย.

en: November
th_TH: พฤศจิกายน

note: Abbreviation for the month 'October'
en: Oct
th_TH: ต.ค.

en: October
th_TH: ตุลาคม

en: Open Date Picker
th_TH: เปิดตัวเลือกวัน

en: Previous Month
th_TH: เดือนก่อน

note: Abbreviation for the day 'Saturday'
en: Sa
th_TH: ส

en: Saturday
th_TH: เสาร์

en: Seconds
th_TH: วินาที

note: Abbreviation for the month 'September'
en: Sep
th_TH: ก.ย.

en: September
th_TH: กันยายน

en: Set Date
th_TH: เลือกวัน

en: Choose Date
th_TH: เลือกวัน

en: Set Duration
th_TH: ตั้งระยะเวลา

en: Set Time
th_TH: ตั้งเวลา

en: Choose Time
th_TH: เลือกเวลา

note: Abbreviation for the day 'Sunday'
en: Su
th_TH: อา

en: Sunday
th_TH: อาทิตย์

note: Abbreviation for the day 'Thursday'
en: Th
th_TH: พฤ

en: Thursday
th_TH: พฤหัส

note: Abbreviation for the day 'Tuesday'
en: Tu
th_TH: อ

en: Tuesday
th_TH: อังคาร

note: Abbreviation for the day 'Wednesday'
en: We
th_TH: พ

en: Wednesday
th_TH: พุธ

note: Set to "true" if this language uses the Arabic/Indic numerals (not 1,2,3...)
en: false1
th_TH: false

note: Set to "true" if this language runs Right->to->Left
en: false2
th_TH: false

en: Clear
th_TH: ลบ

en: Other Dates
th_TH: วันอื่น ๆ

note: Header format for calendar mode (usually Month Year)
en: Jump to Tomorrow
th_TH: ไปวันพรุ่งนี้
